Представљање програма „Foundry School“ студентима металургије

Зорана Стаменић, ХР менаџер компаније „Ле Белиер“ (Кикинда), упознала је студенте студијског програма Металуршко инжењерство са програмом обуке у оквиру пројекта „Foundry School“. Пројекат се успешно реализује већ трећу годину за редом у сарадњи са Техничким факултетом у Бору и Одсеком за металуршко инжењерство.

Студентима су презентоване могућности и шансе које овај програм нуди, од стицања нових знања и практичног искуства у области ливења алуминијумских легура за аутомобилску индустрију, до могућности запослења након завршетка основних студија у једној од фабрика ове компаније (Мексико, Кина, Мађарска, Француска, Србија).

Пренета су и позитивна искуства прве генерације апсолвената, Марије Војиновић и Игора Тодоровића, који су већ запослени у компанији Ле Белиер, и друге генерације, која је тренутно на обуци у Кикинди.

Посебно треба нагласити успехе младих инжењера Марије Војиновић, која успешно гради каријеру као Пројецт Манагер у фабрици у Мексику, Саше Ђорђевића, Милоша Крстића и апсолвента Игора Тодоровића који своје каријере граде у фабрикама у Кини, Србији и Мађарској.

Презентација је била одржана у свечаној сали Техничког факултета у Бору, 9. 5. 2017. године.

Објављено 11.05.2017. године у 09:09 часова.