Održan 8. Simpozijum o termodinamici i faznim dijagramima

8. Simpozijum o termodinamici i faznim dijagramima održan je 19. i 20. juna 2017. god. na Fakultetu tehničkih nauka u Kosovskoj Mitrovici. Ovogodišnji simpozijum bio je posvećen preminuloj prof. dr Dragani Živković, osnivaču i predsedniku Komiteta za termodinamiku i fazne dijagrame Srbije. Na simpozijumu je učestvovao veći broj nastavnika i studenata doktorskih studija sa Odseka za metalurško inženjerstvo Tehničkog fakulteta u Boru. Plenarno predavanje je održao prof. dr Yong Du sa Central South University, Changsha, China. Izložen je veći broj naučnih radova iz oblasti termodinamike i faznih dijagrama. Takođe, za učesnike skupa organizovana je ekskurzija u okviru koje su posećeni manastiri Sokolica i Banjska i turistički centar Kopaonik.