Одсек за металуршко инжењерство отворио своја врата матурантима средњих школа

Дан отворених врата, манифестација која се већ традиционално организује 04. 04. 2019. године, и ове године окупила је бројне матуранте из Бора, Неготина и Житорађе, заинтересоване за студирање на неком од студијских програма на Техничком факултету у Бору.

Матуранти заинтересовани за студијски програм Металуршко инжењерство имали су прилике да са наставницима и сарадницима обиђу учионице и лабораторије, где им је ближе објашњено чиме се бави металургија као наука, који модули у оквиру нашег студијског програма постоје и која ће знања и вештине будући студенти стећи током студија. Матурантима су назначене и могућности запослења у водећим металуршким компанијама у Србији, у којима је запослена већина наших бивших студената, а садашњих дипломираних инжењера металургије.

Заинтересовани ученици имали су прилике да истог дана обиђу Музеј рударства и металургије, а у вечерњим часовима да пропрате и традиционалну манифестацију „Скок преко коже“, као симболичну иницијацију рудара у будући позив, у реализацији наставника и студената Техничког факултета у Бору.

Објављено 12.04.2019. године у 15:54 часова.