Представници HBIS Serbia одржали два предавања из области црне металургије

У организацији Подружнице Српског хемијског друштва Бор и Техничког факултета у Бору, у свечаној сали Факултулта су 31. 05. 2019. године одржана два веома занимљива предавања представника компаније HBIS Serbia из области црне металургије.

Jun Zhao, генерални директор и Владан Михаиловић, генерални менаџер примарне производње, одржали су предавање на тему “HBIS Serbia path to the success”. Владан Андрејић, наш бивши студент металургије, који је запослен у овој компанији на позицији самосталног технолога високопећног процеса одржао је предавање на тему “Употреба 100 % пелета у засипу високе пећи”.

Предавања су била корисна и наставницима и студентима са Одсека за металуршко инжењерство јер су имали прилике да чују о новим достигнућима, оствареним резултатима у производњи, унапређењу технологије и плановима за будућност компаније HBIS која послује у Србији.

Поред тога, студентима је предочена могућност наставка сарадње са Факултетом кроз обављање летњих стручних пракси за студенте металургије и могућем запослењу у овој компанији након дипломирања. Владан Андрејић је студентима говорио о пословним изазовима на које је као млад инжењер наилазио и напоменуо је да је знање које је стекао студирајући металургију било веома добра основа за примену истог у пракси.

Објављено 03.06.2019. године у 11:05 часова.