Стипендије HBIS Group најбољим студентима Одсека за металуршко инжењерство

Студенти треће године студијског програма Металуршко инжењерство, Милош Вулета и Дарко Шишмановић, добитници су стипендије компаније HBIS Group Serbia, која ће им сем финансијске помоћи током студирања омогућити и запослење у овој престижној компанији непосредно по завршетку школовања. Потписивање уговора о стипендирању обављено је 10. децембра 2018. године у просторијама компаније HBIS Group Serbia у Смедереву.

Наши студенти одабрани су за стипендирање након постизања изузетних резултата у програму професионалне праксе, која је организована у компанији HBIS Group Serbia у периоду од 25. јула до 25. септембра 2018. године за студенте металургије. Иницијатор овог вида сарадње са Техничким факултетом у Бору била је компанија HBIS Group Serbia, која је исказала велике потребе за квалитетним, стручним и образованим кадром металуршке струке.

Учешће у овом програму професионалане праксе је перспективним студентима металургије пружило низ повољности. Сем упознавања са конкретним пословним задацима и изазовима које носи њихова будућа позиција инжењера металургије у железари, они су стекли и велико искуство као и пуно практичног знања, тако да су спремни да непосредно по окончању студија савесно и одговорно обављају послове за које су се школовали.

Објављено 24.12.2018. године у 13:39 часова.