Studijska poseta istraživača sa Tehničkog fakulteta Metalurško-tehnološkom fakultetu u Podgorici

U okviru bilateralnog projekta – Ispitivanje termičkih, strukturnih i mehaničkih visokolegiranih alatnih čelika, koji se realizuje sa Metalurško-tehnološkim fakultetom u Podgorici, 3. i 4. juna 2018. godine, u studijskoj poseti su boravili prof. dr Nada Štrbac i prof. dr Dragan Manasijević.

Tom prilikom je realizovana poseta Metalurško-tehnološkom fakultetu u Podgorici i kompaniji Toscelik, koja predstavlja jednu od vodećih industrija u Crnoj Gori, sa kojima su dogovoreni dalji pravci saradnje .

Projekat se realizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Ministarstva nauke Crne Gore (Projektni ciklus 15. 10. 2016. – 15. 10. 2018.; rukovodioci: prof. dr Žarko Radović, Metalurško-tehnološki fakultet Podgorica i prof. dr Nada Štrbac, Tehnički fakultet u Boru).