Studijska poseta istraživača sa Tehničkog fakulteta Metalurško-tehnološkom fakultetu u Podgorici

U okviru bilateralnog projekta – Ispitivanje termičkih, strukturnih i mehaničkih visokolegiranih alatnih čelika, koji se realizuje sa Metalurško-tehnološkim fakultetom u Podgorici, 6. i 7. juna 2017. godine, u studijskoj poseti su boravili prof. dr Nada Štrbac i prof. dr Dragan Manasijević.

Tom prilikom su dogovoreni dalji pravci saradnje sa dekanom Metalurško-tehnološkog fakulteta u Podgorici, prof. dr Mirom Vukčević, direktorom Instituta za crnu metalurgiju u Nikšiću, dr Mirašom Đurovićem i dr. Katom Kovačević, rukovodiocem Sektora – laboratorija za hemijska ispitivanja.

Projekat se realizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Ministarstva nauke Crne Gore (projektni ciklus 15.10.2016 – 15.10.2018;, rukovodioci prof. dr Žarko Radović, Metalurško-tehnološki fakultet Podgorica i prof. dr Nada Štrbac, Tehnički fakultet u Boru).

Takođe je realizovana i poseta Kombinatu aluminijuma u Podgorici (KAP).

ArrowArrow