Tеренска стручна пракса у компанији „HBIS Serbia“

Студенти основних и мастер студија са студијског програма Металуршко инжењерство, у оквиру стручне праксе у летњем семестру школске 2017/2018. године, у пратњи наставника обишли су погоне компаније „HBIS Serbia“ у Смедереву, 1. 6. 2018. године. Студенти су имали прилику да се и практично упознају са процесима и производима у црној металургији кроз обилазак погона за примарну производњу челика, топлу и хладну ваљаоницу.

Треба напоменути да је у „HBIS Serbia“ запослено неколико наших бивших студената металургије, а сада успешних инжењера и стручњака: Горан Јевтић, Славко Симов и Владан Андрејић.

Објављено 12.06.2018. године у 06:10 часова.